Szimbolikus gondolkodás workshop
- Kezdés: 2019. február
- 2019. jan. 22.
- 2 perc olvasás

Az analógiák, mintázatok felismerése és megértése elengedhetetlen a pszichológiai munka és saját személyiségfejlődésünk során. Vannak olyan szimbólumok, melyeket spontán, intuitíven megértünk, ám jelentős részük elkerüli a figyelmünket. Nem csupán az álmok vagy az imagináció során átélt képek értelmezhetők szimbolikusan; szinte minden, ami a hétköznapi világot kitölti: apró gesztusok, szokások, szófordulatok, rajzok, lényegében bármilyen emberi alkotás és viselkedés. Olyan összefüggések tárulhatnak fel, melyeket oksági, lineáris gondolkodással esélytelenek vagyunk felfogni.
Tervezett tematika:
A szimbólum, mint fogalom, az analógiás gondolkodás sajátosságai, jellemzői. A szimbólumalkotás folyamata, elméletei. A módosult tudatállapot jellemzői.
Az ember, mint szimbólumalkotó lény, a szimbólumalkotás szerepe, jelentősége fejlődésünk során.
A szimbólumok értelmezésének lehetőségei, keretei. Az értelmezés szintjei, útjai, folyamata. Jól ismert szimbólumok háttere, jelentésük rétegei.
Álmok értelmezési lehetőségei. Testi tünetek, mint szimbólumok. Különböző modalitású információ összehangolhatósága. A belső képekben rejlő önismereti lehetőségek.
Betekintés a belső képekkel való munkába. Belső képek kifejtése, a terápiás kérdezés sajátosságainak bemutatása. Az érzelmek, mint belső analógiás memóriánk szervezői. A szimbólumokkal való munka lehetőségeinek bemutatása a segítő kapcsolat során.
Konkrét esetek bemutatása. Saját szimbólumokkal való munka, összefoglalás, zárás.
A 6 alkalmas, kiscsoportos (max. 8 fő) alkalmanként 2 órás intenzív workshop célja, hogy a magánéletben és a pszichológiai munka során is használható, kézzel fogható, rendszerezett tudást, gondolkodási keretet nyújtson. Nem törekszünk szótárszerű értelmezések bemagolására, sokkal inkább egy olyan képesség és gondolkodásmód kialakítására, ami egész életen át fennmarad, valamint hozzásegít mélyebb és valóságosabb összefüggések, mintázatok feltárásához és megértéséhez. A workshop interaktivitásából fakadóan önismereti munkára is van lehetőség. Szeretettel várok minden egyetemi hallgatót, pszichológust, pedagógust és más akár segítő foglalkozású, akár nem a szakmához tartozó tanulni vágyót, aki szeretné ilyen irányú tudását bővíteni.
Részvételi díj összesen: 18000 Ft.
Tervezett alkalmak:
Dob utca 53, szombat 10:00 - 14:00
március 16
március 23
április 6
Jelentkezés: 30 / 475 35 48 - leindlermilan@gmail.com
Komentarze